Reference - doprovod k porodu

 

 

Terku jsme poprvé poznali až v porodnici, protože přijela jako náhradní dula místo té, kterou jsme měli domluvenou, ale která nakonec byla u jiného porodu. Trochu jsem se obávala, jaké to bude když za námi přijede úplně neznámá osoba, kterou jsem nikdy neviděla a jestli to vůbec má smysl. Nakonec jsme se rozhodli, ze lepší nějaká dula než žádná a dnes jsem strašně moc ráda, že jsem se nerozhodla jinak. Od prvního momentu kdy Terka přišla, jsem se s ní cítila naprosto v bezpečí. Sice jsem nevěděla, co vše mě při porodu čeká, ale nějak mě její přítomnost uklidňovala už od samého začátku a věděla jsem, že to dobře skončí. Terka je velice vyrovnaná, milá a srdečná osoba a je na ní vidět, že jí tato práce naplňuje a opravdu největší její plus je její srdečnost a laskavost. Terka s námi byla přes 8 hodin, a po celou tu dobu nám byla úžasnou oporou, jak psychicky, tak fyzicky. Ke konci jsem jí málem rozdrtila ruku, ale Terka vše snášela s úsměvem a celou dobu mě strašně podporovala a pobízela jak mi to jde a jak to dobře zvládám. Nečekala bych, ze ty slova pro mě budou tak důležitá, ale když jste na pokraji svých sil, tak tohle je přesně to co potřebujete slyšet. Jsem Terce moc vděčná, že s námi byla při porodu naší krasné dcerky Aničky a doporučila bych ji komukoliv, kdo uvazuje o dule. Terko, ještě jednou moc děkuji.

ZuzanaPorodnice Neratovice, březen 2018

Dulu Terku jsem se rozhodla oslovit po zjišťování mnoha informací o porodu, mimo jiné i o tom, jak je často nemocničním personálem veden. Během porodu jsem chtěla mít informovaného člověka na své straně. Na první schůzce mi odpověděla na mnoho mých otázek a dodala mi klid, který jsem potřebovala. Společně jsme také vypracovaly porodní přání. V čas porodu, kdy na mě přicházely kontrakce, mi ochotně odpovídala přes sms, ačkoliv byla hluboká noc. Nad ránem jsme se domluvily, že je čas vyrazit do porodnice. Po celou dobu probíhajícího porodu byla společně s mým manželem u mne a pomáhala mi urychlit porod různým cvičením. Po více než 10 hodinách jsem přivedla na svět krásnou dceru. I když to bylo velmi namáhavé, věřím, že nebýt duly, čas strávený v porodnici bych snášela mnohem hůře. Tímto bych chtěla Terce za sebe, mou dceru i manžela poděkovat, že nám pomohla překonat tyto náročné chvíle.

LenkaPorodnice Čáslav, březen 2018

Dulu Terku doporučuji všem a to z celého srdce! Z prvního porodu, který skončil akutní sekcí, jsem si odnesla dost velké psychické problémy. Jediné, co jsem věděla, když jsem byla podruhé těhotná, že nechci, aby to dopadlo stejně, a chtěla jsem porod s minimem použití chemie. Jak jsem se prvního porodu vůbec nebála, z druhého porodu jsem měla takový strach, že jsem nemohla už vůbec spát a byla jsem v kontinuálním stresu. V hlavě jsem měla regulérní guláš a milion strategií, jak vést porod. Terku jsem oslovila asi 14 dní před porodem, jednou jsme se sešly sami, po druhé u setkání byl i můj muž. Už po prvním setkání, kdy jsem Terce pověděla všechny hrůzy prvního porodu, se mi dost ulevilo. Po setkání jsem nabyla dojmu, že to prosně s Terkou zvládnu! Můj muž se na to nejdříve netvářil, neboť nevěděl, co si má pod pojmem dula vůbec představit. Když jsem po první schůzce s Terkou přišla domů vyrelaxovaná, tak pochopil, že je to ta správná cesta. Po společné schůzce ve třech můj muž řekl, že je Terka moc fajn a normální :-D. Upřímně, uklidnila nás oba dva. Co se týká porodu. Předčasně mi odtekla plodová voda v pátek v ráno, bohužel bez kontrakcí, od odtoku vody jsem vše telefonicky konzultovala s Terkou. Potřebovala jsem i druhý pohled na věc, ne pouze pohled zdravotníků, ke kterým mám od prvního porodu vybudovanou dost velkou antipatii. Terku jsem zavolala do porodnice v pozdním odpoledni, kdy už kontrakce byly dost silné a zůstala se mnou až do soboty, kdy mi asi po sedmé hodině dovezli můj druhý poklad. Celou dobu byla se mnou a zajišťovala komunikaci se zdravotníky, neboť jsme rodily čtyři najednou, a jedna porodní asistentka a jedna doktorka měly plné ruce práce. I z tohoto důvodu, bez přítomnosti Terky, by můj porod opět skončil sekcí, neboť prostě na mě nebyl čas a já jsem čas a pomoc potřebovala. Terka byla doslova mojí dechovou koučkou :-D, jsem naprosto marná zkoordinovat dech, svaly a hlavu. Byla mojí oporou, ne jen psychickou, ale hlavně doslova fyzickou. Upřímně, do dnes nechápu, jak mě zvládla držet, podpírat a tančit se mnou tolik hodin. Také bych chtěla zmínit, že investice peněz do služby duly, byla jednou z mých nejlepších investicí v životě. Když člověk spočítá peníze za umělé mléko, které jsem musela kupovat po prvním porodu sekcí, když člověk spočítá čas strávený odsáváním, služby laktační poradkyně atp. A hlavně, co se penězi nedá vyčíslit, je to, že jsem byla hned s miminkem, které nemuselo nikde samo ležet. Po prvním porodu jsem řekla, že druhé dítě nechci. Po druhém porodu říkám, že chci třetí. Porod byl jedním z nejkrásnějších zážitků v mém životě. Díky Terko, že si mi pomohla se vyléčit z prvního porodu a pomohla si mi na svět přivést šťastné a spokojené miminko.

LenkaPorodnice Nymburk, listopad 2017

Terku jsem oslovila 3 týdny před termínem porodu po osmi měsících vymýšlení různých verzí, jak bych si svůj porod představovala a kde bych ho ráda uskutečnila. Stihly jsme se sejít dvakrát a připravit porodní plán. Rodily jsme nakonec v Kolíně a ano, MY dvě jsme rodily. Takhle jsem to totiž vnímala. Terka byla se mnou v těch nejbolestivějších chvílích, kdy mi radila, jakou polohou si aspoň trochu ulevit, jak dýchat a připravovala mě na to, co mě ještě čeká. Byla mi po celou dobu velkou oporou, ale nejvíce jsem to ocenila při samotném závěru porodu, který mě stál opravdu mnoho sil. Nakonec byla s námi až do mého převozu na šestinedělí a pak už po noci strávené se mnou jela za svou rodinou. Dulu Terku mohu jen doporučit a to taky dělám, kudy chodím 🙂 Věřím, že díky ní tento můj porod neskončil sekcí jako ten předchozí a já jsem zvládla porodit krásného syna. Díky Terko, žes byla se mnou a s mou rodinou!!!

SimonaPorodnice Kolín, listopad 2017

Moje reference jsou jen kladné. Jako dulu mohu Terku doporučit. Kromě několika předporodních konzultací se mnou strávila dobu porodu od prvních kontrakcí až po poporodní odvoz na pokoj šestinedělí. Vypracovala mi Porodní přání, takže jsem neměla s touto administrativou sebemenší starost. Celou dobu mi pomáhala prodýchávat a "protančit" kontrakce, informovala mě o jednotlivých fázích. Byla se mnou celou dobu a z větší části ode mě "odfiltrovala" nemocniční personál, za což jsem byla opravdu vděčná. Nutno podotknout- nic proti místnímu personálu, všechny "zainteresované" byly bezvadné, ale já jsem chtěla být v co největším klidu a s co nejmenším počtem osob.

RadkaPorodnice Nymburk, červenec 2017