Reference - látkové poradenství

 

 

Když jsem se při druhém těhotenství rozhodla pro látkové plenky, věděla jsem, že chci českou značku. Internet byl přesycen informacemi, takže jsem byla ráda, když jsem narazila na možnost popovídat si s látkovou poradkyní. S Terkou jsme se sešly u mne doma, měla s sebou vše, co Bamboolik může nabídnout, vše mi vysvětlila, ukázala, příjemně jsme si popovídaly nejen o plenkách. Udělala na mne velmi dobrý dojem i tím, že vzala v potaz mou dvouletou dcerku, která potřebovala u ukázky být a vše ji zajímalo. Dodnes na ni dcerka vzpomíná jako na „tetu s plínkami“. Terka mi pomohla sestavit výbavu na míru a seznámila mne i s možností si půjčit malé MiniMimi plenky, když se ukázalo, že asi budeme mít malé miminko a klasické plenky mu budou asi ze začátku velké. Tuto možnost jsme využili a já během té doby zjistila, že z mého plánu látkovat částečně sešlo a budeme látkovat úplně. Opět jsem se na ni mohla obrátit, nejenže mi pomohla doplnit výbavičku, stavila se pak u nás, když jsme s MiniMimi plenek přecházely na systém AI2 a ukázala mi přímo na miminku, jak plenky správně utáhnout a na co si dát pozor, abychom byli všichni spokojení. A více než jen to, pomohla mi, i když jsem řešila laktaci, pomohla mi, když jsem potřebovala poradit se správným úvazem šátku. Plenky už používáme rok, kdykoli je cokoli potřeba, vím, že se mohu na Terku obrátit a vždy mi poradí, ať už po telefonu, e-mailu nebo osobně. Terka se stala nedílnou součástí mého mateřství a já jsem velmi ráda, že jsem se tehdy odhodlala ji oslovit.

Adéla s Maruškou

Plenky Bamboolik jsem si zvolila po přečtení článků a shlédnutí pár videí, neboť nikdo v mém okolí s látkovými plenami zkušenost neměl. Vyhovuje mi především kvůli "rostoucím" svrchním kalhotkám, velmi jednoduchému systému nacvakávacích vkládacích plen, které si může člověk různě kombinovat, případně vložit klasické čtvercové pleny. Bambusové vložky jsou krásně savé, příjemné na dotek a nejsou ve výsledku tak robustní, jako kdybych používala plenky čtvercové ve více vrstvách. Plenky jsme začali používat od narození, kdy měl syn 3,7 kg a krásně mu sedly. Nevýhodou může být delší doba schnutí oproti klasickým plenám, v zimním období oceňuji možnost sušení v sušičce. Musím též vyzdvihnout práci paní Terky Vanečkové, která mi pomohla s výběrem plenek na míru a přijela poté za námi. Skvěle nám poradila co se týče plen (zpočátku nám totiž párkrát protekly, proto rozhodně doporučuji přebalení vyzkoušet s látkovou poradkyní; jinak ale svrchní kalhotky udrží i neskutečné věci :)), ale také ohledně kojení či nošení v nosítku. A navíc je velmi milá a bleskově odpovídá na emaily, ať už jsem měla jakýkoliv dotaz i před zakoupením plenek. Bamboolika doporučuji i dalším rodičům. Látkové plenky jsou skvělé pro mimiko i pro přírodu. : )

Linda se synem

Dobrý den, rádi bychom moc poděkovali paní Terce Vanečkové za její poradenství. Paní Terka nám pomáhala přes mail s naším problémem (protékající pleny u mimina) a ochotně nás i navštívila. Díky ní jsme to nevzdali a její krátká návštěva nám nesmírně pomohla. Za patnáct minut s úsměvem vyřešila všechny zdánlivě drobnosti, pro které se nám dlouhodobě nedařilo pleny správně používat. Moc jí tímto děkujeme za její odborný a milý přístup a doporučujeme všem rodičům její péči a pleny Bamboolik. 🙂

Kolenovi

Delší dobu jsem o látkových plenkách přemýšlela. Lákalo mě to vyzkoušet, ale pokaždé, když jsem sedla k internetu, byla jsem po půl hodině pročítání všech informací bezradná a frustrovaná. Dostala jsem tip na Bamboolika, který je prý vhodný pro štíhlé děti. Spojila jsem se s látkovou poradkyní Terezou Vanečkovou, která rychle zareagovala a během 2 dnů mi u mě doma všechno vysvětlila a ukázala. Jsem příjemně překvapená, že přechod na látkové plenky byl tak jednoduchý. Používám systém AI2, se kterým nemá problém při přebalování ani tatínek. Zpětně mě trochu mrzí, že jsem se k tomu neodhodlala dřív, protože synovi už budou 2 a s pomocí tréninkových kalhotek docela dobře chodí na nočník. Noční plena je heboučká a moc příjemná na dotek. Celkově mám z látkovek lepší pocit než z papírových plenek. Látkovou kdykoliv bez přemýšlení vyměním, nenosím plínky z obchodu, nemám doma plný koš odpadu. I po finanční stránce to dává smysl. Kamarádky mi doporučovaly, ať pořídím různé plenky různých značek, abych zkusila, co mi bude vyhovovat. Časem u druhého dítěte určitě neodolám a vyzkouším další, zatím jsem ale s Bamboolikem spokojená.

Petra se synem

Látkovani jsem se upřimně bála, ať už představy o "zabalení" dítěte do plen,tak té práce, praní, schnuíi... Celkově jsem měla pocit, že se dvěma dětma, dvoupatrovým barákem a denním vařenim to nemůžu zmáknout, ale Vandičky opruzeniny se zhoršovaly, tak mně to donutilo a díky bohu za to. Dnes? Vandička neví, co je to červený nebo dokonce opruzelý zadeček. Postupem jednoho týdne jsem si zvykla na postup práce, jako ze když plínky sundám, hned složím a nacvakám savá jádra, ať už je to rovnou připravené. Taky likvidace eventuální katastrofy čas skutečně nezabere, takže nemám pocit, že by mne látkovaní časově omezovalo a pere pračka. SIO system je fajn svoji variabilitou a svrchňáky díky lemům ještě nikdy neprotekly. All in one je pohodička,v obojím Vandička vydrží až 3hoďky a díky fleece separačce se necítí mokrá. Jediné,co mi na all in one chybí, jsou lemy na svrchních kalhotkách. Jinak za mě látkovaní je pecka. A poloprázdná popelnice po týdnu mluví taky za vše. A co se našeho setkání týče, tak bych Terezku určitě doporučila každé své kámošce, která by o ukázku plenek stala.Domluva po telefonu a do týdne jsme se sešly v kavárně, kde mě bylo vše polopaticky a hlavně prakticky ukázáno,dotazy zodpovězeny do jednoho. Hlavně je skvěle slyšet vlastní zkušenosti,ať už ohledně praní a schnutí. Taky množství objednaných plenek,protože bych sama tápala a jen se domnívala,kolik ze toho asi potřebuju. Terezka je fajn a komunikativní poradkyně jak má byt 🙂 Děkuji Bambooliku za supr plenky.

Markéta s Vandou

Ani už nevím, kde vznikl prvotní čin začít se zajímat o látkové plenky. Ale připlul za mnou za 5 minut dvanáct. Rozhodla jsem, když bude další miminko, budu používat látkové pleny. Na internetu jsem četla různé články, zajímala se, sledovala recenze maminek látkařek a koukala, kde by byla nějaká zajímavá přednáška v okolí. Nikde nic. Takže jsem se stala samoukem. Manžel mi to ze začátku rozmlouval, ale po čase rezignoval. Látkové plenky mě uchvátily. Věděla jsem, že pro moje miminko to bude nejlepší a nejrozumnější varianta. Na jaře jsem objevila na těhotenském testu dvě čárky a začla jsem se radovat, ale i bát se o moje nenarozené miminko. Jak se říká, že první tři měsíce jsou rizikové, tomu já nevěřím. U mě bylo celé těhotenství rizikové. Doma jsem si postupně skládala látkovou výbavičku pro moje miminko a těšila jsem se na jeho příchod. Na podzim 2015 jsem na internetu objevila pozvánku na přednášku o látkových plenkách. Konala se v Kutné Hoře v kavárně pro maminky a já jsem začala přemlouvat mého manžela, že na tu přednášku moc musím. Potřebovala jsem ještě nějaké informace a takhle bych to měla naživo. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli používat čtverce nebo jiný systém. Přednášku vedla látková poradkyně od Bambooliku, paní Tereza Vanečková. Moc sympatická maminka a hlavně díky ní jsem se rozhodla vyzkoušet základní pleny od Bambooliku. Ukázala mi systém jak správně látkovat a já jsem za to strašně ráda. Tak jsem místo čtverců pořídla na zkoušku základní pleny. Systém se mi moc líbí. Paní Tereza mi udělala první objednávku. A já ji za pár dní měla doma. Ale pro moje rizikové těhotenství jsem skončila dříve v porodnici, takže plenky přebíral manžel. S paní Terezou jsem stále v kontaktu a pokaždé mi správně poradí. Bez ní bych se rozhodla asi úplně jinak a možná bych to látkování i vzdala. V porodnici jsem zjistila, že jsem vyhrála od Bambooliku dárkový poukaz z jedné soutěže. Přemýšlela jsem, co za něj pořídím. Nakonec jsem pořídila AIO s ptáčky. Jsou moc nádherné a Maxíkovi moc sluší.

Soňa s Maxem

Dobrý den, Terko, ráda bych s Vámi sdílela radost a spokojenost z nákupu látkových plenek Bamboolik, které mi představila moc milá a ochotná Tereza Vaněčková. Jsem maminkou poprvé, takže jsem zkoumala co vše je pro miminko potřeba a samozřejme jsem chtěla mít ode všeho tu nejlepší variantu. Nejprve jsem měla co se plenek týče tak nějak jasno..prostě vyzkouším různé značky jednorázových plen a uvidím, ktere budou vyhovovat. Do doby, než jsem zjistila, že existují moderní látkové pleny, se mi pod pojmem látkové plenkay vybavily ty, které používali moji rodiče na mě a mé sourozence. O moderních látkových plenkách jsem se dozvěděla z časopisu a zaujaly mě hned na první dojem, protože vypadaly vzhledově úžasně a dále pak po přečtení více informací i tím, jak jsou oproti jednorázovým plenkám po finanční stránce mnohem výhodnější a je ještě navíc ušetřeno životní prostředí. Dostala jsem se přes mou sestru k možnosti sejít se s látkovou poradkyní Terkou Vaněčkovou a vzhledem k mému nadšení a odhodlání plenky pořídit, jsem byla moc ráda, že plenky uvidím naživo a nebudu kupovat zajíce v pytli. Sešla jsem se s Terkou v kavárně a nejen, že to bylo moc milé setkání a posezení u kávy, ale Terka mi ukázala všechny varianty plenek, jak fungují (nejen na panence, ale i na svém roztomilém synovi) a vysvětlila co a jak. Ukázala mi i všechny další věci, které si mohu, nebo je potřeba, k plenkám pořídit. To, co jsem četla na internetu, mi Terka potvrdila v praxi, takže jsme spolu rovnou sestavily velký set plenek (mohla jsem vybrat vzory dle libosti) a vše k nim potřebné. Pak už jsem se jen těšila, až mi všechny ty krásné plenky dorazí domů. Jelikož se mi líbily ještě některé vzory ze staré kolekce, Terka byla tak ochotná, že si dala tu práci a sehnala mi je. Přišel dlouho očekávaný den - den narození mé dcery Barborky. Porodnice vyžadovala po maminkách na dobu pobytu v porodnici pouze pleny jednorázové a tak jsem používala ty a když jsem se vrátila z porodnice domů, vrhla jsem se do používání plen látkových. Měla jsem obavy, protože mě někteří známí (, kteří jako většina lidí nemají o látkových plenkách téměř žádné informace, nebo vůbec neví, že existují) od látkových plen odrazovali. Když jsem vyzkoušela první plenku AIO, byla jsem nadšená. Pak jsem vyzkoušela ještě svrchní kalhotky s vkládací plenou a to bylo další nadšení. Nejen, že díky nastavitelné velikosti perfektně sedí, ale ani neprotečou, napomáhají správnému vývoji kyčlí, vypadají úžasně a s Barunkou ještě šetříme životní prostředí i penízky 🙂 jednorázových plen se za těch pár dnů vyhodilo nespočet - takže finančně velmi náročné, o množství odpadu ani nemluvě a navíc dítěti neprospívají. Látkové plenky Bamboolik a skvělou, milou a ochotnou látkovou poradkyni Terku mohu všem vřele doporučit!;-)

Michaela Chudobová

Dobrý den, paní Vanečková ráda bych Vám poslala svou recenzi na látkové plenky Bamboolik. Když jsem přemýšlela o tom, jaké plenky chci pro své miminko používat, byla mi inspirací moje kamarádka Tereza Vanečková. Používala látkové plenky Bamboolik a mě naprosto uchvátili. Jednak jsem chtěla ekologické řešení s ohledem na přírodu, ale také řešení bez nutnosti neustálého nákupu plen v obchodě. Látkovky byly tedy jasnou volbou. Když se pak Terka stala Vaší látkovou poradkyní, měla jsem vyhráno :). Sešli jsme se přímo u mě doma a krásně si popovídali a vše mi vysvětlila. Hned jsme si plenky objednaly těšili se na ně. Nyní již mám doma všechno připraveno a už jen čekáme až se náš maličký narodí a budeme moci plenky vyzkoušet. Tímto bych tedy ráda poděkovala a vstřícnost a tak důmyslný systém látkových plenek.

Jana Bednářová